This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

Najmodniejsze kolory w łazience

Najmodniejsze kolory w łazience

Kolory mają dla nas niebagatelne znaczenie. To właśnie za ich pośrednictwem tworzymy właściwy tylko dla nas charakter wnętrza. Łazienka jest szczególną przestrzenią ponieważ najczęściej aranżujemy ją na co najmniej kilka lat.

Warto zauważyć, że w coraz większej liczbie realizacji na ścianach oprócz płytek pojawia się też kolor. Kolorowe ściany stosujemy, chociażby ponad płytkami, na całej ścianie lub w postaci tapety. Pamiętajmy, że łazienka nie zawsze musi być biała!

Jaka kolorystyka jest modna obecnie?

Z całą pewnością zawsze dobrze prezentują się w łazience naturalne kolory. Są to brązy, beże oraz kolory ziemi, czyli szarości i zielenie. Zaletą naturalnych kolorów jest ich neutralność. Znakomicie łączą się one z większą liczbą struktur i kolorów. Możemy je wykorzystywać w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach. Dobrze w takich aranżacjach użyć drewna. Mogą to być drobne drewniane akcenty, które pozwolą wnętrze ocieplić, będą jednocześnie designerskim akcentem aranżowanej przestrzeni. Dobrze o tym pamiętać!

Jakie kolory będą pasować do małej łazienki?

Dobrze zastosować chłodne odcienie lub biel. W obu przypadkach, wybrane przez nas płytki powinny mieć połysk, aby odbijać światło i optycznie powiększać małe pomieszczenie. Kolor biały nigdy nie wychodzi z mody, jest przy tym idealny do stworzenia ponadczasowej aranżacji. Ważne, aby pamiętać zestawić kolor biały z kolorowymi dodatkami. Bez kolorystycznych akcentów łazienka będzie zimna i mało przyjazna. Warto zaprojektować wnętrze z wanną wolnostojącą w kolorze czarnym, grafitowym, popielatym lub w pudrowym różu. Nie będzie to akcent kolorystyczny, a dominujący element, który sprawi, że nasza łazienka będzie prezentowała się wyjątkowo!
Pamiętajmy, że nic nie prezentuje się tak dobrze i uniwersalnie, co biel, szarość, czy czerń. Szczególnie zaskakuje kolor szary. Mnogość jego odcieni, daje duże możliwości aranżacyjne. Szara łazienka będzie się dobrze prezentować z drewnianymi meblami, w nieco jaśniejszych tonach. Z kolei w białej lub czarnej łazience warto użyć złotych elementów, w odcieniu miedzi.

Jakie są propozycje kolorystyczne w 2020 roku

Oprócz chłodnej mięty, miejsce w pierwszej piątce zajmuje kolor melonowo-łososiowy odcień Cantaloupe oraz Cassis, czyli brudny odcień różu z odrobiną fioletu, ciepła musztardowa żółć Mellow Yellow oraz delikatny pastelowo-morski odcień Purist Blue.
Wszystkie te kolory są stonowane, przybrudzone i pastelowe. Obecnie rzadziej używamy w aranżacjach mocnych, konkretnych kolorów. Najintensywniejszym z nich jest Neo Mint, czyli delikatna wersja neonowej zieleni. Dobrany z pomysłem, będzie się pięknie prezentował.

Co ze stylem etno? Czy jest modny?

Łazienka w stylu etno to inspiracja wypełniona motywami z całego świata. Styl etno wprowadza do aranżacji również rękodzieło i naturalne materiały. Kolory etno niosą w sobie bardzo pozytywny przekaz. Sprawdzą się one w nowoczesnych aranżacjach. Musimy pamiętać, że styl etno nie będzie pasował do wszystkich przestrzeni. Jednak jest to kwestia naszego wyboru!
Wszystkie najmodniejsze obecnie kolory znajdziecie w naszych aranżacjach. Zachęcamy do inspiracji!