This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

PIELĘGNACJA WYROBÓW AKRYLOWYCH

PIELĘGNACJA WYROBÓW AKRYLOWYCH

Wanny i brodziki należące do produktów akrylowych wymagają odpowiednich zasad użytkowania oraz właściwych sposobów pielęgnacji.

Pamiętajmy, aby czyścić wyroby akrylowe miękką gąbką z zastosowaniem płynnych środków czyszczących, przeznaczonych do pielęgnacji tego typu powierzchni oraz przestrzegać kilku wymienionych poniżej zasad.
Jak powinniśmy zatem prawidłowo pielęgnować wyroby akrylowe?

  1. Wanny i brodziki powinny być myte po każdym użytkowaniu, każdej kąpieli, czyli przetarte miękką ściereczką lub gąbką z płynem do kąpieli lub do mycia naczyń. Następnie dobrze spłukane wodą i wytarte do sucha miękką szmatką. W przypadku twardej wody jest to bardzo cenny zabieg, aby zapobiec osadzaniu się kamienia.
  2. Nie należy myć wyrobów akrylowych za pomocą ostrych ścierek, gąbek, proszków do szorowania. Unikać należy wszelkich past, nawet takich z mikrogranulkami. Większość z nich zawiera kredę, która rysuje powierzchnię i może ją zmatowić.
  3. Warto pamiętać, aby nie używać do czyszczenia innych środków np. zawierających amoniak, aceton lub alkohol.
  4. Zabrudzenia, zacieki po mydle czy kamień można usunąć za pomocą ciepłej wody z octem lub cytryną. Utrata połysku lub zmatowienie świadczą o dużych osadach z kamienia, a umycie powierzchni wodą z octem przywróci jej połysk.
  5. W łazience, w której znajdują się wyroby akrylowe trzeba uważać na rozgrzane przedmioty: suszarki, lokówki, prostownice. Mogą zdeformować powierzchnię wanny. Akryl nie jest odporny na bardzo wysokie temperatury.
  6. Należy uważać, aby nie zarysować powierzchni akrylowej ostrymi przedmiotami. Również nie wlewać ostrych środków chemicznych, które mogą wannę zmatowić lub zdeformować.