This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji łazienki

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji łazienki

Aranżacja łazienki nie zawsze jest prostym zadaniem. Bardzo często zdarza się, że w trakcie organizacji przestrzeni w łazience łatwo o popełnienie błędu. Czasem ich skutki mogą być jedynie estetyczne. Jednak nierzadko nieznajomość pewnych zasad może doprowadzić do spadku funkcjonalności wnętrza, a tym samym komfortu użytkowania. Jakie są najczęściej popełniane błędy w aranżacji łazienki i w jaki sposób można się ich wystrzec? Podpowiadamy.

Tych błędów w aranżacji łazienki nie popełniaj...

Błędy w aranżacji łazienki mogą zdarzyć się nawet osobie, która miała w swoim życiu doświadczenie związane z organizowaniem tego rodzaju wnętrz. Co istotne, wpadki popełnione w trakcie urządzania pomieszczenia mogą poskutkować nie tylko uszczerbkiem na estetyce, ale również stratami finansowymi. Podczas aranżacji łazienki uważać trzeba między innymi na wentylację, prawidłowe rozplanowanie przestrzeni oraz odpowiednie oświetlenie. To istotne elementy – wykonane perfekcyjnie pozwolą przez długi czas cieszyć się z fantastycznie urządzonego wnętrza. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę i jakich błędów konkretnie się wystrzegać?

Brak wentylacji w łazience

Łazienka to miejsce, w którym czasem nawet przez długi czas utrzymuje się wilgoć. Z tego względu warto zadbać o odpowiednią wentylację, dzięki której para wodna będzie mogła się ulotnić. System ten jest tym bardziej potrzebny, jeśli w pomieszczeniu nie ma żadnego okna, którego otwarcie w ostateczności również mogłoby pomóc w przewietrzeniu łazienki. Nieprawidłowo zamontowana lub po prostu niewydajna wentylacja może spowodować niedostateczne odprowadzanie wilgoci z pomieszczenia, czego efektem jest tworzenie się pleśni powodującej nieprzyjemny zapach, a w niektórych przypadkach również problemy zdrowotne. Ponadto grzyb może wsiąknąć w szafki lub inne meble łazienkowe i jeżeli nie zostanie powstrzymany w porę, to może całkowicie uszkodzić wyposażenie i sprawić, że będzie się ono nadawało jedynie do wymiany na nowe. Wentylacja w łazience jest niezbędna także w sytuacji, gdy w pomieszczeniu znajduje się piec podgrzewający wodę. W takiej sytuacji dobrze jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości czujnik czadu.

Źle rozplanowana przestrzeń

Złe rozplanowanie przestrzeni w łazience może spowodować chaos, w którym trudno się będzie odnaleźć. Błędem jest zakup wyposażenia bez wykonania niezbędnych pomiarów. Dobre rozplanowanie przestrzeni jest szczególnie istotne w kontekście małych pomieszczeń. Decydując się na montaż prysznica w takim wnętrzu, warto postawić na brodziki na wymiar. Doskonałą opcją są również wanny, które będą pasowały do mniejszych łazienek oraz modele instalowane przy ścianie. Dzięki nim można schludnie urządzić przestrzeń wewnątrz pomieszczenia i sprawić, że będzie ono funkcjonalne i wygodne. Aranżując łazienkę, trzeba również koniecznie wziąć pod uwagę układ pomieszczenia oraz rozstaw pionów sanitarnych. Odpowiednie przygotowanie i sporządzenie właściwego planu pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Złe oświetlenie i nietrafione kolory

Łazienka to pomieszczenie, które musi być funkcjonalne. W przeciwnym razie korzystanie z niej nie będzie zbyt wygodne i po czasie stanie się uporczywe. Jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych łazienki jest właściwe oświetlenie. Warto wykorzystać lampy dające jasne światło. Świetnie sprawdzą się warianty naścienne, które można usytuować obok lustra i szafek. Są niewielkie i nie zajmują zbyt dużo miejsca. Warto pamiętać o tym, by oświetlenie równomiernie rozjaśniało całą łazienkę. Jeżeli wnętrze jest nieco większe, warto postawić na kilka punktów świetlnych w różnych częściach pomieszczenia. Dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że im ciemniejsze ściany w łazience, tym więcej lamp może być potrzebnych. W przypadku jaśniejszych kolorów do oświetlenia wnętrza może wystarczyć mniejsza liczba punktów świetlnych.

Zaplanuj aranżację łazienki bez niespodzianek

Przygotowując się do aranżacji łazienki, warto postawić na sprawdzonego i rzetelnego dostawcę wyposażenia. Decydując się na zakup wanny do małej łazienki w wariancie przyściennym, wanny wolnostojącej czy brodzików na wymiar, dobrze jest zapoznać się z ofertą firmy Polimat. Zakup sprzętu z niepewnego źródła to kolejny błąd, który zdarza się osobom organizującym przestrzeń w łazience. Na stronie internetowej firmy Polimat znajdziesz sprawdzone i trwałe produkty. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu – opowiemy o szczegółach i postaramy się doradzić. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Przejrzyj nasz asortyment i złóż zamówienie już teraz.