This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

Jak zmieścić prysznic i wannę w niewielkiej łazience?

Jak zmieścić prysznic i wannę w niewielkiej łazience?

To dylemat występujący zazwyczaj podczas aranżacji łazienki: wanna czy prysznic? W wielu sytuacjach można postawić na obydwa rozwiązania, znacznie podnosząc funkcjonalność tej przestrzeni. Dzięki temu dajesz sobie wybór: szybkie odświeżenie o poranku lub relaksująca kąpiel wieczorem. Czy jednak uda się tak zaaranżować również małe pomieszczenie, w którym metraż jest znacznie ograniczony? Z pewnością warto spróbować! Sprawdź nasze wskazówki i przekonaj się, czy w Twojej łazience będzie to możliwe.

Mała łazienka i wiele funkcjonalności — czy to możliwe?

Tak – wystarczy starannie opracowany projekt dostosowany do indywidualnych możliwości metrażowych danego wnętrza. Każde pomieszczenie ma swój potencjał, a odkrywając mocne strony swojej łazienki, masz szansę wykreować nie tylko funkcjonalną, lecz również stylową aranżację. Dzięki temu istnieje duża szansa, że uda Ci się wygospodarować miejsce zarówno na wannę, jak i na kabinę prysznicową. Ma to szczególne znaczenie, jeśli nie mieszkasz sam i domownicy mają różne przyzwyczajenia.

Grunt to dobry projekt łazienki

To pierwszy krok, jaki należy wykonać, przystępując do aranżacji każdego wnętrza, a zwłaszcza takiego, które wydaje się problematyczne pod względem wymiarów. Wstępny projekt pozwoli oszacować możliwości wyposażenia pomieszczenia, da wgląd w to, jakie sprzęty się w nim zmieszczą, a z których trzeba będzie zrezygnować. Pomoże też w odpowiednim dobraniu mebli i elementów dekoracyjnych – nie zapominaj, że równie ważny jak funkcjonalność jest też design. W małych łazienkach warto stawiać przede wszystkim na:

  • jasne kolory przełamane ciemnymi akcentami,
  • gładkie faktury i powierzchnie pozbawione wzorów,
  • dużą ilość luster, które optycznie powiększają przestrzeń,
  • odpowiednie oświetlenie – dzięki niemu wnętrze będzie wyglądać na bardziej przestronne,
  • minimalizację wyposażenia i dodatków – nadmiar wykreuje wrażenie przesytu, chaosu i przytłoczy wizualnie niewielkie pomieszczenie.

Warto też zastanowić się nad indywidualnymi preferencjami dotyczącymi użytkowania łazienki i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy częściej korzystasz z prysznica, czy z wanny? Jeśli nie wyobrażasz sobie wieczoru bez ciepłych kąpieli, spróbuj zmieścić w łazience pełnowymiarową wannę, kabinę z kolei traktując jako element dodatkowy. W Polimat znajdziesz nowoczesne brodziki na wymiar, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do każdego metrażu.

Odpowiednie odległości pomiędzy urządzeniami łazienkowymi

Trzeba zadbać o zapewnienie optymalnej powierzchni manewrowej – takiej, na której będzie można swobodnie się przebierać, przemieszczać pomiędzy poszczególnymi sprzętami, wykonywać czynności pielęgnacyjne. Wystarczy ok. 1m², aby uniknąć ryzyka obijania o urządzenia i zapewnić sobie komfort. W małych łazienkach to właśnie ten obszar będzie kluczowy i powinien być jeden dla wanny i prysznica, a jeśli się uda, również dla umywalki i innych ważnych elementów wyposażenia. Warto zatem umieścić je w niedalekiej odległości od siebie, jednak zachowując odstęp nie mniejszy niż 20 cm.

Wanna do małej łazienki — jak ją wkomponować?

Jeśli zależy Ci na codziennych kąpielach, przyda się mała wanna do łazienki – najlepiej narożna, aby zaoszczędzić cenne miejsce. W Polimat znajdziesz wyroby asymetryczne w różnych wymiarach, jest zatem duża szansa, że wybierzesz idealną do Twojego wnętrza. Oferujemy też kompaktowe modele, które zmieszczą się w każdym pomieszczeniu! Wyróżnia je także mała pojemność, dzięki czemu są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Ciekawym pomysłem jest zabudowa wanny narożnej, obok której umieszczona zostanie kabina z brodzikiem – murek wykończony płytkami będzie wyglądał stylowo i posłuży jako półka na kosmetyki.

Asymetryczne brodziki do niewielkiej łazienki z wanną

To kolejna propozycja do małej łazienki – brodziki na wymiarłatwo wkomponować nawet w ograniczony metraż, ponieważ to Ty wybierasz, jakie mają mieć kształty i rozmiary. W niewielkich przestrzeniach polecamy szczególnie modele posadzkowe o nienachalnym designie, idealnie wpisujące się w każdą aranżację. Nasze produkty są wykonane z akrylu – łatwe w czyszczeniu, przyjemnie ciepłe w dotyku, tłumiące hałas nalewanej wody i odporne na uszkodzenia. Dopasuj do nich odpowiednią kabinę. W małym pomieszczeniu doskonale sprawdzą się te o lekkiej konstrukcji i wyposażone w drzwi przesuwne.

Zaaranżuj z nami swoją małą łazienkę, nie rezygnując ani z wanny, ani z prysznica!

Wystarczy odpowiedni projekt uwzględniający metraż i możliwości danego pomieszczenia, aby zyskać w pełni funkcjonalną przestrzeń, w której znajdzie się zarówno wanna przeznaczona do relaksujących kąpieli, jak i kabina z brodzikiem do szybkiego odświeżenia. Sprawdź cały asortyment w sklepie Polimat i wyposaż swoją małą łazienkę w najlepsze produkty!