This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

CIEKAWE POMYSŁY NA REMONT ŁAZIENKI

CIEKAWE POMYSŁY NA REMONT ŁAZIENKI

Remont łazienki, brzmi poważnie! Od razu kojarzy się nam z co najmniej kilkudniowym bałaganem w całym domu lub mieszkaniu. Nasz temat dotyczy przede wszystkim sprytnych pomysłów na zmianę, niekoniecznie rewolucyjną.
Zacznijmy jednak od początku, czyli od łazienki. Okazuje się, że przeciętna polska łazienka ma do 10 metrów kwadratowych. Remontujemy ją raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Co zatem zrobić, by nasz remont był efektywny i przyniósł efektowne rezultaty, a nowa, ulubiona wanna była ozdobą tego wnętrza.
Jeszcze kilka lat temu ściany łazienek od podłogi do sufitu wykładane były płytkami. Aktualnie to się zmienia, w łazience coraz częściej stosujemy różnego rodzaju rozwiązania od farb, tapet po drewno. Problem pojawi się, kiedy przy zakupie nowej wanny będziemy chcieli zmienić charakter wnętrza. Na rynku pojawiają się bardzo ciekawe rozwiązania. Są to np. systemy ścienne, które mogą być stosowane tam, gdzie płytki, tapeta lub płyta MDF.
Sami przyznacie, że daje to nam możliwość zmiany przy o wiele mniejszych wymaganiach montażowych, bez kucia ścian! Panele te wykonane są z wodoodpornego tworzywa, które pozwala na zastosowanie rozwiązania przy wannie, pod prysznicem, czy wokół umywalki. Szczeliny między płytami wypełniamy silikonem, aby uniknąć wniknięcia wody. Panele możemy również przyklejać do ściany.
Skoro udało nam się uniknąć remontu ścian, co z podłogą? Tutaj także rynek oferuje nam ciekawe rozwiązania. Zrobimy wiele, aby uniknąć zrywania starych płytek z podłogi! Z pomocą przychodzą nam podłogowe panele winylowe. Szczególnie polecane są na posadzki z ogrzewaniem podłogowym ponieważ znakomicie przewodzą ciepło. Musimy pamiętać o tym, aby w łazience przykleić je do posadzki, by uniknąć zalania.
Zarówno w przypadku paneli ściennych i podłogowych rynek nas rozpieszcza, znajdziemy tam bowiem bardzo szeroki wachlarz wzorów i kolorów tych materiałów. 
Po takim zaaranżowaniu przestrzeni łazienkowej, możemy przygotować się do montażu wanny, która jak zawsze stanie się „sercem” tego wnętrza.
Miłej pracy!
bath