This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

Brodzik do małej łazienki. Czym kierować się przy wyborze?

Brodzik do małej łazienki. Czym kierować się przy wyborze?

W małej łazience każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Z tego względu, dobierając wyposażenie, warto sugerować się wskazówkami, dzięki którym optymalnie zaaranżujesz wnętrze. W tym artykule skupimy się na brodziku, który jest jednym z głównych elementów składowych prysznica. Wybór brodzika do małej łazienki wcale nie musi być trudny – wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami przy wyborze. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej.

Mała łazienka — jaki brodzik prysznicowy?

Mały metraż łazienki może być przyczyną wielu problemów z aranżacją wnętrza. Niewielkie pomieszczenia są najczęściej spotykane w blokach. Osoby chcące urządzić łazienkę z ograniczoną powierzchnią często zastanawiają się, jaki brodzik prysznicowy wybrać. Taki zakup warto poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami. W przeciwnym razie brodzik może nie zmieścić się w pomieszczeniu lub zajmować zbyt dużo miejsca. Należy zatem zmierzyć miejsce, w którym ma zostać usytuowana konstrukcja, a następnie dobrać model o właściwych wymiarach.

Wymiary brodzika do małej łazienki

Wymiary brodzika do małej łazienki powinny być zgodne z wymiarami kabiny prysznicowej. Wielkość modelu nie powinna być zbyt duża – w przeciwnym razie pomieszczenie nie będzie zbyt funkcjonalne z powodu tego, że konstrukcja będzie zajmowała zbyt dużo miejsca. Wówczas w łazience może stać się ciasno. Najczęściej wybieranymi brodzikami do wnętrz o niewielkim metrażu są modele 90x90 cm. Równie powszechne są warianty 80x80 cm. W przypadku pomieszczeń o niestandardowym układzie ścian istnieje możliwość zakupu brodzików na wymiar. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać każdy centymetr w łazience i jednocześnie urzeczywistnić swoją wizję o idealnej aranżacji pomieszczenia.

Model kwadratowy czy półokrągły?

Wybierając brodzik do niewielkiej łazienki, wiele osób zastanawia się, jaki kształt konstrukcji wybrać. Na rynku dostępne są warianty kwadratowe, półokrągłe i prostokątne. Kupując brodzik półokrągły, można zaaranżować nowoczesne wnętrze. Odpowiednio dobrana do niego kabina o tym samym kształcie będzie prezentować się świetnie w rogu pomieszczenia. Z kolei brodzik kwadratowy czy prostokątny to bardziej klasyczny wybór – niemniej jednak z jego pomocą również można stworzyć elegancką i funkcjonalną łazienkę.
Modele są dostępne w zróżnicowanych wariantach. Brodzik głęboki to doskonała propozycja dla osób z dziećmi. Nieco wyższy model umożliwi kąpiel małych dzieci. Z kolei brodziki płaskie sprawdzą się w przypadku osób starszych oraz mających problemy z poruszaniem się. Niższe położenie brodzika sprawi, że nie będą mieli kłopotów z wejściem i wyjściem spod prysznica.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wymiary brodzika do małej łazienki oraz dobór odpowiedniego kształtu to nie jedyne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę podczas aranżacji łazienki. Niezmiernie istotny jest materiał, z którego wykonano brodzik. Najpopularniejsze są wersje akrylowe, które wyglądają bardzo dobrze i stanowią świetny kompromis pomiędzy ceną a jakością. Warto jednak pamiętać, że wyroby akrylowe czyścimy przeznaczonymi do tego materiału środkami czyszczącymi – w przeciwnym razie możemy zniszczyć powierzchnię akrylową.
Ciekawą propozycją są także brodziki kompozytowe, które stanowią najbardziej elegancki i wytrzymały, lecz również najdroższy segment. Osoby chcące zaaranżować elegancką łazienkę powinny wybrać warianty kamienne. W ich przypadku również należy ostrożnie dobierać detergenty – wykorzystanie złych środków czyszczących może zniszczyć materiał i zarazem negatywnie odbić się na walorach estetycznych brodzika.
Przed zakupem brodzika warto zwrócić uwagę na dostępność pasujących do niego kabin prysznicowych. Może się tak zdarzyć, że poszczególne warianty będą sprzedawane łącznie z kabiną, jednak w przeciwnym razie konieczne okazuje się samodzielne zakupienie odpowiedniego elementu.

Postaw na brodziki prysznicowe z naszej oferty

Wybierając brodzik, zarówno do małej, jak i dużej łazienki, warto skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu dostarczającego wyposażenie do łazienek. Polimat to firma zapewniająca wysokiej jakości produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dostarczamy wytrzymałe i funkcjonalne rozwiązania w atrakcyjnych cenach.
Jeżeli poszukujesz brodzika na wymiar, sprawdź naszą ofertę brodzików Mineral Composite: Fresco i Perfetto. Pożądany wymiar możesz określić w komentarzu do zamówienia na https://polimat.com.pl/collections/brodziki-mineral-composite. Na te brodziki otrzymasz 15 – letni okres gwarancji producenta.
W przypadku jakichkolwiek pytań służymy profesjonalnym doradztwem. Z przyjemnością pomożemy wybrać brodzik do łazienki (kwadratowy, prostokątmy, półokrągły, posadzkowy lub kompaktowy) i nie tylko. Zachęcamy do składania zamówień w sklepie internetowym Polimat!