This store requires javascript to be enabled for some features to work correctly.

Brodzik czy wanna? Sprawdź, jakie są wady i zalety obu rozwiązań!

Brodzik czy wanna? Sprawdź, jakie są wady i zalety obu rozwiązań!

Podstawą remontu jest uprzednia analiza dostępnej przestrzeni oraz budżetu. Pięknie zaaranżowana i funkcjonalna łazienka to niezbędny element domu, dlatego warto przemyśleć cały proces projektowania już na początku.

Remont łazienki wymaga przygotowania odpowiedniego projektu, który spełni oczekiwania właścicieli oraz zadba o komfort użytkowania. Podstawą do rozpoczęcia jego organizacji jest analiza dostępnej przestrzeni oraz budżet. Pięknie zaaranżowana i funkcjonalna łazienka to niezbędny element domu, dlatego warto przemyśleć cały proces projektowania już na początku. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem wanny lub brodzika — poniżej przedstawiamy wszystkie wady i zalety obu rozwiązań. Sprawdź niezbędne informacje i zaprojektuj łazienkę dopasowaną do swoich potrzeb!

Weź pod uwagę przestrzeń w łazience

To prawda, że najczęściej wybieranymi rozwiązaniami w łazienkach o małym metrażu są brodziki prysznicowe prostokątne. Dla wielu właścicieli to jedyne wyjście z sytuacji, gdy problemem jest ograniczenie przestrzeni. Funkcjonalna łazienka musi posiadać niezbędne wyposażenie, dlatego tak ważne jest właściwe rozplanowanie jej metrażu.

Osoby budujące dom od postaw, organizują przestrzeń łazienki w taki sposób, by móc umieścić w niej zarówno brodzik, jak i wannę. To rozwiązanie brzmi idealnie, ponieważ łączy w sobie zalety obu przedmiotów, eliminując wzajemnie ich wady.

Do jakiej łazienki wanna?

Przestronna łazienka to zdecydowanie miejsce, w którym wanna wolnostojąca sprawdzi się idealnie. Kojąca i gorąca kąpiel to znany od wieków sposób na relaks, dlatego też właściciele dużych łazienek, nie mają wątpliwości, jakiego wyboru dokonać. Obecnie na rynku znajdziemy szereg modeli, które pozwalają na wybór funkcjonalnego rozwiązania, jednak w wielu przypadkach kluczem jest ich wielkość.

Wanny łazienkowe — wymiary podstawowe:

  • długość — 100 - 200 cm
  • szerokość — 70 - 100 cm
  • głębokość — 38 - 50 cm

Ponadto przy wyborze wanny masz możliwość dopasować ją idealnie do stylu wystroju. Dostępne na rynku produkty pozwolą na bezsprzeczną harmonię z charakterem całej aranżacji.

Plusy i minusy wanny w łazience

Wanna łazienkowa może mieć wiele zalet i wad, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Zdecydowanie największymi jej plusami jest możliwość relaksacji, komfort, dostępność modeli z hydromasażem, zwiększenie atrakcyjności przestrzeni oraz gwarancja dopasowania jej charakteru do aranżacji całego domu. Natomiast jeśli chodzi o minusy, należy zwrócić szczególną uwagę na mniejszą efektywność użytkowania, która niesie za sobą ograniczenia w oszczędności wody i energii. Wielu właścicieli nieruchomości rozpatruje również wady wanny w kategoriach ograniczonej dostępności. Odnosi się to do osób starszych oraz mających problem z poruszaniem. Głębokie modele wymagają pomocy drugiej osoby lub mogą okazać się niemożliwe do wykorzystania. Kolejnym ważnym aspektem jest utrzymanie czystości. Wanny posiadające wiele zakamarków mogą być trudne do wyczyszczenia i narażone na osadzanie się kamienia.

W jakiej łazience najlepiej sprawdzi się brodzik?

Małe przestrzenie to idealne miejsce na wykorzystanie brodzika prysznicowego, który stanowi świetną oszczędność miejsca oraz zapewni schludny i nowoczesny wygląd. Oczywiście, jeśli pragniesz bardziej praktycznego rozwiązania w porównaniu do wanny

Wady i zalety brodzika w łazience

Brodziki, podobnie jak wanny, mają swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę w kontekście projektowania łazienki. Podstawową zaletą jest przede wszystkim oszczędność przestrzeni, umożliwiająca wykorzystanie wnętrza do maksymalnych możliwości. Wiele osób zwraca również uwagę na skrócony czas kąpieli prysznicowej, która stanowi oszczędność wody i energii elektrycznej. Nowoczesne i niskie brodziki to doskonałe rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Ponadto minimalistyczne modele, posiadające uniwersalny charakter mogą stanowić luksusowe dopełnienie wystroju wnętrza.

Przy wymianie zalet brodzików warto zwrócić uwagę również na łatwość utrzymania czystości. Ich gładkie powierzchnie mogą być konserwowane w prosty sposób.

Jednak brodziki również mają swoje wady. Najczęściej dotyczy to przede wszystkim braku możliwości relaksacji i zmniejszenia wartości nieruchomości wyposażonej w brodzik, bez możliwości korzystania z wanny. Niektórzy posiadacze brodzików prysznicowych zauważają również problemy z odpływem, który wymaga wykorzystania odpowiedniego systemu.

Masz wątpliwości? Zgłoś się do nas!

Jeśli szukasz wanny o odpowiednich wymiarach lub zastanawiasz się nad wyborem właściwego brodzika — odwiedź stronę polimat.com.pl i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów! W ofercie sklepu znajdziesz wysokiej jakości produkty, które pozwolą Ci na stworzenie łazienki marzeń. Skontaktuj się z nami już teraz i znajdź nowoczesne rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.