poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Wanna wolnostojąca w bloku

Łazienki w blokach nie należą do najprzestronniejszych, dlatego też ich właściciele w wielu przypadkach mają zdecydowanie mniejsze możliwości wyboru armatury, jak i usytuowania podstawowych sprzętów na dostępnej powierzchni.

Powszechnie przyjęło się, że najlepszym rozwiązaniem do niewielkich łazienek jest prysznic, który spełnia swoją funkcję, a zarazem pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń. Czy jednak oznacza to, że uwielbiana i pożądana przez wielu wanna wolnostojąca w bloku nie powinna być w ogóle brana pod uwagę? Nic bardziej mylnego! Sprawdźmy, jak zaaranżować wannę wolnostojącą w małej łazience w bloku!

Czy warto zdecydować się na wannę wolnostojącą w bloku?

Myśląc o wannie wolnostojącej, wyobrażamy ją sobie w ogromnych, przestronnych łazienkach, wręcz pokojach kąpielowych, usytuowaną w ich centralnym punkcie, naprzeciwko okna. Oczywiście, jest to rodzaj armatury łazienkowej, który ze względu na swoją specyfikę najlepiej prezentuje się na środku pomieszczenia, jednakże nie jest to jedyna możliwość. Wszyscy miłośnicy długich, odprężających kąpieli, którzy obawiają się, że mieszkanie w bloku pozbawi ich tej przyjemności, mogą zatem odetchnąć z ulgą!

Wanny wolnostojące w bloku Aranżacja pochodzi z bydgoskiego Salonu Łazienek Enano

Wanna wolnostojąca w bloku to rozwiązanie jak najbardziej realne, jednakże powinniśmy przygotować się na konieczne w tym przypadku kompromisy. Z oczywistych względów nie umieścimy jej pośrodku naszej łazienki, jak i najpewniej nie będziemy mogli zdecydować się na jeden z większych modeli, oferowanych przez producentów. Z łatwością znajdziemy jednak wyposażenie o odpowiednich wymiarach, które zmieści się we wnętrzach o ograniczonym metrażu. Miejmy również świadomość, że możemy zlecić wykonanie wanny wolnostojącej na wymiar.

Wanna wolnostojąca w bloku – jaką wybrać?

Jeśli nasza łazienka nie imponuje swoją wielkością, jednakże wciąż pozwala na wstawienie do środka wanny wolnostojącej, powinniśmy zdecydować się na najmniejsze z tego rodzaju modele, mające długość 140-150 cm. Pamiętajmy, że nawet niewielkie wanny są w stanie zagwarantować nam przyjemny wieczorny relaks w aromatycznej kąpieli. W bardzo małych łazienkach unikajmy ustawienia misy pod skosem, ponieważ w ten sposób dodatkowo pomniejszymy dostępną przestrzeń i odbierzemy jej funkcjonalności. Najlepiej umieścić ją bezpośrednio przy ścianie lub w rogu.

Osoby dysponujące łazienkami o nieco większym metrażu mogą pozwolić sobie na standardową wannę wolnostojącą 160. Będzie to z pewnością praktyczniejsze rozwiązanie dla wysokich domowników, którzy poczują się w niej wygodniej i swobodniej.

A co z szerokością wanny wolnostojącej w bloku? O ile odpowiednia długość zapewnia możliwość pełnego lub częściowego rozprostowania nóg, szerokość odegra większą rolę w przypadku np. osób puszystych, kobiet w ciąży lub kąpieli razem z dzieckiem. Szersza wanna, taka jak 80 lub 85 cm zagwarantuje im komfort podczas kąpieli oraz większą swobodę ruchów.

Wanny wolnostojące

Owalna, prostokątna czy nieregularna?

Poza różnorodnymi wymiarami wanien wolnostojących możemy wybierać również pomiędzy wieloma kształtami i kolorami.

Wanny prostokątne to modele ustawne, które łatwo dopasujemy do ściany lub rogu łazienki. Polecamy je zatem do najmniejszych pomieszczeń, gdzie nie zabiorą dodatkowej przestrzeni. Modele owalne, migdałowe lub nieregularne (np. z wydłużoną krawędzią lub zwężeniem) będą natomiast doskonałym wyborem do łazienek w blokach o większym metrażu, ponieważ w ten sposób nie przytłoczymy ich dekoracyjnej, finezyjnej formy.

 


 

Wszystko, co warto wiedzieć o wannach wolnostojących