poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Wanna wolnostojąca - wady i zalety

Wanna wolnostojąca to obowiązkowy element wyposażenia łazienki wszystkich miłośników relaksujących, gorących i długich kąpieli.

Wielu z nas nie wyobraża sobie zrezygnowania z niej na rzecz prysznica, inni natomiast są zagorzałymi zwolennikami drugiego z rozwiązań. Jeśli jednak wciąż zastanawiamy się nad montażem wanny wolnostojącej w naszej łazience, poznajmy jej główne plusy i minusy, które rozwieją nasze wątpliwości. Oto wanna wolnostojąca wady i zalety!

Wanna wolnostojąca czy warto?

Wanna to bez wątpienia jeden z kluczowych sposobów na efektywną regenerację i relaks. Odpowiednio zaaranżowana kąpiel, z dodatkiem aromatycznych olejków oraz soli zapewni nam przyjemne odprężenie, oraz wpłynie pozytywnie na samopoczucie po ciężkim i męczącym dniu pracy. To główny powód, dla którego wielu z nas decyduje się na wannę. W ten sposób możemy bowiem regularnie urządzać w naszej łazience domowe SPA oraz zgłębiać wiedzę z technik kąpieli aromaterapeutycznych. Odpowiadając zatem na pytanie: „Wanna wolnostojąca czy warto?” – Jak najbardziej!

 

Wanny wolnostojące wady i zalety

 

Wanna wolnostojąca wady i zalety

Jedną z podstawowych korzyści przemawiających na rzecz wanien wolnostojących jest stosunkowa łatwość i bezproblemowość ich montażu, w odróżnieniu od wanien w zabudowie. Wyjątek mogą stanowić tu jedynie ciężkie, masywne modele żeliwne.

Ponadto, wanny wolnostojące są niezwykle przyjemne w aranżacji. Oznacza to, że dostępne na rynku egzemplarze ze względu na swoje różnorodne formy i kolory bez trudu wpasują się w dowolną stylistykę. Wanna wolnostojąca będzie zatem znakomitym wyborem do łazienek współczesnych, glamour, vintage, czy też urządzonych w tradycyjny sposób. Ogromną zaletą są również wyjątkowe walory estetyczne – dzięki wannie wolnostojącej nasze wnętrze nabierze luksusowego, eleganckiego charakteru.

Wanna wolnostojąca ABI

Czy wanna wolnostojąca ma wady? Zanim zdecydujemy się na ten rodzaj armatury łazienkowej, powinniśmy pamiętać, że potrzebuje ona większej przestrzeni, najlepiej, aby było to 10-15 m2. Oczywiście na rynku są również dostępne modele stworzone z myślą o niewielkich łazienkach, jednakże wtedy, najprawdopodobniej nasza wanna będzie ustawiona tuż przy ścianie.

Wanny wolnostojące są również droższe, aniżeli ich odpowiedniki w zabudowie. Mogą być również trudniejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ musimy dbać o całą przestrzeń wokoło. Dotyczy to w szczególności wanien na nóżkach, utrudniających usuwanie zgromadzonego pod spodem kurzu i brudu. Wanna wolnostojąca ulokowana w centrum łazienki wyklucza także możliwość montażu prysznica. Będzie to zatem minus dla osób, które lubią korzystać z obu rozwiązań naprzemiennie.

 


 

Wszystko, co warto wiedzieć o wannach wolnostojących