Infolinia
poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Łazienka z prysznicem. Na co zwrócić uwagę?

Urządzanie łazienki bywa wyzwaniem ponieważ poza oczywistą funkcją użytkową, powinna ona być estetyczna i dawać nam codziennie radość i energię. Dotyczy to zarówno mniejszych, jak i większych powierzchni. Jeżeli zdecydowaliśmy się na łazienkę z prysznicem

Zasłony prysznicowe mogą być wykonane ze szkła lub plastiku, ewentualnie możemy zdecydować się na najtańszą, ale najmniej skuteczną wersję, czyli zasłonę z materiału, która będzie częściowo chronić naszą łazienkę przed zachlapaniem. W zależności od naszych funduszy oraz potrzeb lepiej wybrać pomiędzy szkłem a plastikiem.

Z kolei wymiana brodzika w naszej łazience wiąże się z reguły z remontem łazienki bądź wymianą całej kabiny prysznicowej. Aby wszystko do siebie pasowało warto pamiętać, że dobrze jest wybierać produkty tej samej firmy. Szczególnie ważne jest to w przypadku brodzików półokrągłych, promień brodzika musi być taki sam, jak promień kabiny. Nie zapominajmy o tym!

Zastosowanie jasnych kolorów i umieszczenie w projekcie np. dużego lustra powiększy optycznie wnętrze, dzięki czemu nasza łazienka będzie większa, niż w rzeczywistości. Warto o tym pamiętać przy urządzaniu powierzchni łazienkowej.

Często nie możemy zdecydować się na kształt brodzika. Co wówczas jest istotne? Z pewnością jest to przestrzeń, jaką dysponujemy. Brodziki kwadratowe i prostokątne mają standardowe kształty, dlatego komponują się z innymi meblami łazienkowymi i tworzą spójną całość. Bardzo często wybierane są półokrągłe modele brodzików ponieważ pasują one do niewielkich łazienek.

Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę? Na pewno głębokość brodzika. Jest to istotne ze względów praktycznych. Płytkie i bardzo płytkie brodziki prezentują się elegancko, są praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Tego typu brodziki sprawdzą się właściwie w każdej łazience. Użytkownik zyska dodatkowo przy zakupie takiego brodzika ciekawy design oraz modne rozwiązania.

Z kolei atutem brodzików głębokich jest możliwość wykorzystania ich do wielu celów. Sprawdzą się np. w łazienkach rodzin z dziećmi, gdzie będą równie dobrze stosowane jako wanna dla maluchów. Można w nich także zrobić niewielkie pranie. Dodatkowym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko, ułatwi ono kąpiel nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym.

Brodzik wybieramy na lata. Dlatego istotne jest, aby zastanowić się nad materiałem, z którego jest wykonany. Najpopularniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są przede wszystkim lekkie, dodatkowo wyciszone, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemów. Właściwości akrylu pozwalają także na zachowanie połysku i trwałego koloru.

Co do zasłon prysznicowych. Przede wszystkim możemy je rozróżnić ze względu na sposób otwarcia, mogą to być zasłony przesuwane, zamykane lub stałe. Te ostatnie, wymagają większej łazienki lub sporej wnęki na prysznic.

Podstawową funkcją zasłony prysznicowej jest odseparowanie prysznica od reszty łazienki, tak abyśmy jej nie zachlapali, w łazienkach ze stałymi zasłonami, przestronnych, jest to mało prawdopodobne. Tak w przypadku otwieranych lub rozsuwanych powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie zasłony i jakość zastosowanych w niej uszczelek. Lepiej wcześniej planować, niż reagować wówczas, kiedy podłoga naszej łazienki zamieni się w kałużę wody.

Z kolei w łazienkach, gdzie prysznic jest wkomponowany we wnękę, sprawdzi się rozsuwana szklana przesłona. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i nie musimy się martwić opcją zachlapania łazienki przy otwieraniu drzwi na zewnątrz.

Warto zwrócić uwagę, że użytkownik ma duże możliwości przy wyborze brodzika. Rynek oferuje wiele modeli brodzików, pod względem ich kształtów, głębokości i zastosowanego surowca. Podobnie jest w wyborze kabin i zasłon prysznicowych. Tutaj najistotniejszą sprawą jest sposób ich otwierania, właściwie dobrany do przestrzeni. Tylko od naszej decyzji zależy, które rozwiązanie wybierzemy.

Pamiętajmy jednak, że zawsze przed wyborem wymarzonego modelu powinniśmy wymierzyć dostępną przestrzeń łazienkową!