poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Jaka bateria do wanny wolnostojącej?

Jaka bateria do wanny wolnostojącej będzie najlepsza? Przed montażem wymarzonej wanny w naszej łazience powinniśmy zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami. Jakie rozwiązania oferują nam zatem producenci?

Wanna wolnostojąca jaka bateria?

Zdecydowanym numerem jeden w przypadku wanien wolnostojących jest bateria podłogowa, określana jako bateria wannowa wolnostojąca. Prezentuje się ona niezwykle efektownie, w szczególności, gdy nasza wanna została usytuowana w centralnym punkcie łazienki lub z dala od ścian. Może występować w następujących formach:

  • Z pojedynczym uchwytem
  • Z podwójnym uchwytem
  • Ze słuchawką

 

Wanna wolnostojąca bateria

 

W wannie wolnostojącej możemy zamontować także baterię wielootworową, którą instaluje się w wyciętych na jej krawędzi otworach. Do tego rodzaju baterii są przystosowane wanny akrylowe oraz wszystkie, posiadające odpowiednio szerokie obrzeże. W przypadku modeli o wąskim rancie baterię wielootworową umieszcza się na podeście lub półce, tuż przy wannie.

Czy do wanny wolnostojącej możemy wybrać baterię ścienną? Jest to rozwiązanie rzadkie, jednakże realne, zwłaszcza gdy nasza wanna jest ulokowana tuż przy ścianie. Bateria ścienna występuje w wersji natynkowej lub podtynkowej.

 


 

Wszystko, co warto wiedzieć o wannach wolnostojących