poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Jak urządzić małą łazienkę z wanną

Małe pomieszczenia są zwykle dużym wyzwaniem dla projektującego, nie ma przesady w stwierdzeniu, że mała łazienka, to często wielki projekt. Dla nas samych lub dla projektanta, który ma wnętrze urządzić.

Od czego zacząć? Z pewnością na początku naszych prac powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę przestrzeni. Walczymy o funkcjonalność wnętrza, dlatego bardzo ważne jest, aby najpierw zastanowić się, z których urządzeń możemy zrezygnować, a bez których obejść się byłoby nam trudno. Warto również odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Ile osób będzie korzystało z łazienki?
Czy będzie ona służyła jedynie osobom dorosłym, czy będą z niej korzystały również dzieci? Powyższe plany i założenia remontowe pomogą nam uniknąć kolejnego remontu w bliskiej przyszłości. Wiadomo, że łazienki nie remontuje się codziennie i jest to inwestycja na co najmniej kilka lat.

Marzymy o domowym SPA koniecznie z wygodną wanną i pomimo niewielkiej przestrzeni możemy taką wannę mieć. Nie rezygnujmy zatem z marzeń, rozsądnie planujmy, wybierając z wielu dostępnych rozwiązań.

Niewielkie, asymetryczne wanny narożne są stworzone do małych łazienek. Dzięki właściwemu wyprofilowaniu potrafią być bardziej pojemne niż klasyczne, długie modele. Mają designerski trójkątny kształt lub formę zwężającego się prostokąta. Asymetryczna wanna o długości 150 cm, okazuje się tak samo pojemna, jak prosta, mierząca 170 cm. Znakomitym przykładem jest wanna narożna FRIDA marki POLIMAT największa z 3 najmniejszych asymetrycznych wanien dostępnych na rynku. Frida to idealne rozwiązanie dla chcących zmieścić wannę, pralkę, umywalkę i szafkę w maciupeńkiej blokowej łazience, zachowując maksimum komfortu. Pięknych i równie funkcjonalnych modeli wanien narożnych produkowanych przez POLIMAT jest więcej. Odsyłamy po szczegóły dotyczące modeli SELENA, MARIKA, czy MIKI.

Jeżeli wolimy klasyczne modele wanien, warto zwrócić uwagę na wanny małe o długości 100 czy 120 cm. Są odpowiednim rozwiązaniem, które warto zastosować w nieustawnych, małych łazienkach. Wanna MINI z oferty polskiego producenta POLIMAT oferowana jest w 2 wymiarach: 100x65 i 110x70. Tak niestandardowe wymiary sprawdzą się w naprawdę niewielkich łazienkach.

Przy projektowaniu małych wnętrz pamiętajmy, aby zastosować kilka tricków, które optycznie powiększą pomieszczenie np. oświetlenie wieloźródłówe, plafon sufitowy, kinkiety na ścianach, taśmy led podświetlające szafki. Jeżeli rozwiązania ledowe nie należą do naszych ulubionych, postawmy na duże ścienne lustra, które optycznie powiększą łazienkę. Równie dobrym wariantem są szafki o bardziej połyskliwych frontach. Wszelkie fornirowane i połyskliwe akcenty dodają wnętrzu blasku.

W małej łazience - paradoksalnie – lepiej sprawdzą się duże urządzenia sanitarne i okazałe monochromatyczne kafle. Dzięki nim przestrzeń nie jest przytłoczona i wydaje się optycznie większa. Mała łazienka najlepiej prezentuje się z dużą, rzucającą się w oczy umywalką. Ona również optycznie powiększy wnętrze. Przy wyborze armatury zadbajmy o to, aby wszystkie urządzenia były w podobnym stylu, jednocześnie spójne z kształtem wanny.

Starajmy się nie wprowadzać do małego wnętrza chaosu i zbyt wielu elementów dekoracyjnych, które mogą naszą wymarzoną łazienkę przytłoczyć!

Produkty akrylowe POLIMAT cechuje wytrzymałość i trwałość. Powierzchnia wanien, brodzików
i zlewozmywaków jest wyjątkowo gładka, w jednolitej śnieżnobiałej barwie, ponieważ surowiec do produkcji modeli pozyskiwany jest od najlepszych europejskich producentów!

Miękko wyprofilowane krawędzie i zagięcia wpływają korzystnie na komfort korzystania z wanny, brodzika czy zlewozmywaka, a kolejną zaletą tworzywa jest jego lekkość. Produkty akrylowe długo utrzymują temperaturę wody, co jest szczególnie ważne podczas kąpieli.

Produkty POLIMAT produkowane są w Polsce! Producent przykłada wielką wagę do wyboru najwyższej jakości surowców, produkowanych przy użyciu najlepszych technologii, przez wyselekcjonowanych partnerów z Francji, Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.