Infolinia
poniedziałek - piątek 8:00 do 16:00
pn.-pt. 8:00 do 16:00
ZAKUPY ON-LINE U PRODUCENTA

Dlaczego warto wybierać wyroby akrylowe?

Wielbiciele długich kąpieli, nie wyobrażają sobie łazienki bez pięknej, komfortowej wanny. Dlatego przy wyborze odpowiedniego wyposażenia pojawia się pytanie, jaką wannę wybrać?

Akryl jest powszechnie stosowanym tworzywem, z którego powstają wanny i brodziki. Zaletami wysokiej jakości akrylu jest jego wytrzymałość oraz łatwość pielęgnacji. Wannę lub brodzik najczęściej wybieramy na lata, dlatego te właściwości są dość istotne.

Czym jest akryl? Jest to metakrylan metylu, tworzywo które daje się swobodnie kształtować, pozwala na tworzenie różnych kształtów wanien, ciekawych wykończeń, wygodnych zagłówków czy siedzisk. Daje to ogromne pole dla projektantów, a klientom możliwość swobodnego wyboru, właściwego wzoru.

Powierzchnia akrylowej wanny lub brodzika jest gładka, przyjemna i ciepła w dotyku. Miękko wyprofilowane krawędzie i zagięcia wpływają korzystnie na komfort korzystania z wanny czy brodzika. Kolejną zaletą tworzywa jest jego lekkość. Wanny akrylowe są najlżejsze ze wszystkich rodzajów wanien. Wanna o przeciętnych wymiarach waży około 20 kg. Ponadto w wyrobach akrylowych łatwo jest utrzymać czystość, nie powstają na nich zacieki ani ślady rdzy.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przed wyborem i zakupem wanny?

Przed zakupem, należy przede wszystkim sprawdzić, co oferuje rynek. Nie chodzi tylko o nasze wrażenia estetyczne, a raczej o zakres zastosowanych rozwiązań i technologii. Istotna jest jakość użytego w wyrobach akrylu, najlepiej wysokiej jakości, śnieżnobiałego, z co najmniej kilkuletnią gwarancją producenta.

Kolejnymi, istotnymi aspektami przed kupnem, o których nie wolno zapominać jest odpowiednia obudowa wanny, (jeżeli wybrany przez nas produkt taką obudowę posiada) oraz właściwa stabilizacja produktu. Rozsądnie jest kupować od razu wannę z dedykowanym dla niej stelażem.

Wanny akrylowe nie mają zbyt wielu wad. Przede wszystkim utrzymują temperaturę wody, co jest szczególnie istotne podczas długiej kąpieli. Wiele osób lubi korzystać z gorących kąpieli a dolewanie wody tylko rozprasza nasz relaks.

Przed kupnem wanny akrylowej należy zwrócić szczególną uwagę na grubość warstwy akrylu i okres gwarancyjny, jaki producent udziela na swoje produkty. Powinniśmy pamiętać, że na rynku pojawiają się wanny z materiałów sztucznych natryskiwane niewielką powłoką akrylu. Wanny tego typu łatwo zmieniają kolor na żółty lub pękają.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe argumenty pozostaje nam się cieszyć nową, wspaniale wyprofilowaną wanną akrylową.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty POLIMAT!